3 miesto asociacia 

ONLINE REZERVACIE

 

Predpoveď počasia

Predpoveď počasia

Teplota vody  

STAV VODY
AKTUÁLNA INFORMÁCIA

  Kvalita vody v nádrži Rudava 

    Kvalita vody podľa RÚVZ
Teplota vody  

TEPLOTA VODY
V JAZERE PRI
CENTRÁLNEJ PLÁŽI

  23°C
Teplota vody  

TEPLOTA VODY
V DETSKOM BAZÉNE
V AUTOKEMPE RUDAVA

 

0°C

Teplota vody  

TEPLOTA VODY
V BAZÉNE
V AUTOKEMPE RUDAVA

 

20°C


Ocenenia

 

SACC

SACC 2015

Vitajte na Záhorí

Záhorie je región na západe Slovenska. Zo severozápadu Záhorie ohraničuje rieka Morava, ktorá tu súčasne tvorí aj štátnu hranicu s Českou republikou a Rakúskom. Na severe je ohraničený Bielymi Karpatmi a Myjavskou pahorkatinou a na východe Malými Karpatmi. Záhoráci rozprávajú nárečím veľmi podobným nárečiam v susednej Morave. Záhorie bolo v období Veľkej Moravy súčasťou Moravského kniežatstva.

Rekreačná oblasť Rudava sa nachádza na Dolnom Záhorí pre ktoré so typické viate piesky, rieka Morava s lužným lesom a riedky borovicový porast.
História Záhoria pripomína vriaci kotol s rôznymi dejinnými zvratmi. Všetky historické udalosti, ktoré sa valili týmto územím zanechali po sebe dodnes badateľné stopy.
Najznámejšie historické pamiatky na Dolnom Záhorí: Pálffyovský kaštieľ - národná kultúrna pamiatka, Františkánsky kláštor a kostol , Farský kostol Najsvätejšej Trojice, Synagóga, Múzeum Michala Tillnera všetko v Malackách. Pútnický kostol Sedembolestnej Panny Márie s kláštorným komplexom-národná kultúrna pamiatka v Šaštíne. V Plaveckom Podhradí -Plavecký hrad, ktorý vznikol ako kráľovská pohraničná pevnosť v rokoch 1256 až 1273.

Múzeá a pamätné izby bez pochyby patria medzi kultúrne dedičstvo regiónu. Dielu Martina Benku sa venuje múzeum v rodnom Kostolišti. V Stupave ma múzeum džbankársky majster Ferdiš Kostka, ktorý zanechal stopu aj v susednej dedine vo Veľkých Levároch, kde je Habánske múzeum. V Devínskej Novej Vsi je možné zhliadnuť Geologické múzeum a Múzeum železnej opony. Svoj odkaz  zanechala železná opona aj v Malých Levároch kde môžeme nájsť zbytky signálnej steny, ako aj Ropíkov. (objekt ľahkého opevnenia vzor 37)  K najväčším osobnostiam regiónu patrí M. R. Štefánik,  ktorého telesné pozostatky sú uložené v Mohyle na Bradle neďaleko rodných Košarísk kde má svoje múzeum. Múzeum Slovenskej národnej rady  je v dome pani Kolenyovej v Myjave. Zameriava sa na dokumentáciu histórie SNR  ako najvyššieho reprezentatívneho zákonodarného a štátoprávneho orgánu. Je špecializovanou organizačnou jednotkou Slovenského národného múzea v Bratislave.

Naposledy aktualizované

Najčítanejšie články

AUTOKEMP RUDAVA, Recepcia pri Centrálnej pláži, Rekreačná oblasť Rudava, 90874 MALÉ LEVÁRE,+421 902 165 427,   +421 911 691 692,   +421 902 934 344, info@autokemprudava.sk